KATCH
CALLISTO
OPTICON
SPEKTOR
dali spektor series ile ilgili görsel sonucu
Üyelik Girişi
AKSESUAR

Anasayfa


     DALI SPEKTOR 6 Kule Hoparlör 'Walnut'

   
Ürün Kodu : SPEKTOR 6
Üretici : DALI
Fiyat : 900 Euro (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
SPEKTOR
        Detaylar
 
 
Detaylar

Ürünü Online Satın almak için aşağıdaki logoyu tıklatın.

DALI SPEKTOR 6 'Walnut'

DALI SPEKTOR 6, SPEKTOR ailesinin güç merkezi. Bu fiyat aralığındaki bir hoparlörden bu kadar yüksek bir Hi-Fi performansı elde etmek, tüm deneyim ve bilgi birikimimizi değil, aynı zamanda dinleme odasında geçirdiğimiz saat ve saatleri, sürücü performansını iyileştirmek ve mükemmel ses performansı yaratmak için tasarımları kesiyor.

Bir delme sağlayan ekonomik zemin hoparlörleri arıyorsanız, SPEKTOR 6 sizin için mükemmel bir seçimdir. Detaylı, dinamik ve güçlü bir ses üretimi yapıyorlar ve SPEKTOR 1 veya SPEKTOR 2 kompakt hoparlörlerle birlikte her türlü stereo veya surround kurulum için mükemmel seçim.

DALI SPEKTOR 6, tüm DALI hoparlörler gibi, temel akustik ve elektro-akustik prensiplerimize uygun olarak tasarlandı ve netliğin ve otantik, dürüst bir ses reprodüksiyonunun sizi canlılığın tam etkisine daha da yakınlaştıracağına dair güçlü bir inanç müzik deneyimi.

 

İki adet 6½ "woofer ve 25 mm'lik yumuşak kubbeli tweeter ile üretilen bu geniş zemin hoparlör, SPEKTOR ailesinin güç ünitesidir. Ayrıntılı, dinamik ve güçlü bir ses üretimi sağlarlar, herhangi bir stereo veya surround kurulum için mükemmel seçimdir .

 

AHŞAP FİBER KONS

Ahşap elyaf takviyeli düşük kütleli kağıt konilerden oluşan düşük kayıplı sürücüler. Gömülü ahşap lifli koniler yüzeye düzensiz bir yapı kazandırır, bu da yüzeyin rezonansını önemli ölçüde azaltır. Bu, ses sinyalindeki her detayın mümkün olan en iyi şekilde çoğaltılmasını sağlar.

 

AMPLIFIKATÖR DOSTU

Amplifikatör dostu tasarım, SPEKTOR serisinin fiyat kategorisindeki neredeyse tüm amplifikatörler için mükemmel bir uyum sağlar. Kompakt Hi-Fi, stereo amplifikatörler veya surround alıcılara bakarsak, SPEKTOR size en iyi müzikleri ve filmlerin nasıl ses çıkarabileceğini gösterecek.

 

YUMUŞAK DOME TWEETER

Dome tweeter, genişletilmiş frekans yanıtı, geniş dispersiyon ve düşük renklenme ile sınıfında en iyi çözünürlüğü sunar. Son teknoloji serilerimizden net bir miras. Tweeter, pazar standartının yarısından daha az olan (0.056 mg / mm2) ultra hafif dokuma kumaşa dayanır.

 

DÜŞÜK SİNYAL KAYBI

Sadece DALI tarafından tasarlanmış ve özel olarak üretilmiş sürücüler kullanılarak, geçişte frekans düzeltme ihtiyacı ortadan kalkar. Bu, özenle seçilmiş kaliteli bileşenlerle birlikte sinyal kaybının sıfıra yakın olmasını sağlayan tam bir çaprazlama tasarlamamızı mümkün kılar.

 

GENİŞ DISPERSİYON

DALI, hoparlörlerinizi herhangi bir odaya entegre etmeyi kolaylaştırır. SPEKTOR 6'da uygulanan hem sürücü materyalleri hem de geometri geniş bir dağılım modeli elde etmek için seçilmiştir. 

 

Eksenel olarak önemli ölçüde dinlerken bile, iyi entegre bir ses deneyimleyeceksiniz. Ve, müzik dinlerken çoğu zaman doğrudan hoparlörün önünde oturmuyorsanız, bu önemlidir. 

 

Eksen dışı dağıtım için ses sinyalini optimize etmek, kulağınıza doğrudan ulaşan sinyale neden olur ve sinyal, tutarlı bir dengeye sahip olmak için oda yüzeylerinden yansır. Bu, daha geniş bir dinleme alanında tutarlı yüksek ses kalitesi anlamına gelir. Aynı zamanda, hoparlörlerin konumlandırılmasında daha fazla özgürlük ve esneklik sunar. 

 

Ek bir fayda, bir eksen üzerinde tepkide her zaman daha güçlü olacağından, büyük ölçüde azalmış harmonik bozulma ve frekans bozulmasına neden olan kırınımlardır. Bu aynı zamanda tüm DALI konuşmacılarının toeing için tasarlanmalarının nedeni de budur.

 

TWEETER

SPEKTOR 6 tweeter, yüksek frekansları yüksek doğrulukla üretebilir. Bu çok kısa geziler anlamına gelir, ancak yüksek hızda - veya daha yüksek hızda - yüksek hızda. Başka bir deyişle, düşük hareketli bir kütleye ve güçlü bir motora sahiptir. 

 

SPEKTOR 6'da kullanılan tweeter, ultra hafif dokuma kumaşa dayanmaktadır. Piyasadaki çoğu yumuşak kubbe tweeter ile karşılaştırıldığında, DALI kubbe malzemesi ağırlığının yarısından daha azdır; Mm2 başına 0.056 mg. 

 

Yumuşak kubbeli tweeter'ın güzelliği, yüksek frekans aralığının en düşük kısımlarını bile herhangi bir kesinti olmadan oynatma yeteneğidir. Bu, woofer'dan tweeter'a kadar tüm önemli hand-over'ları ele alırken çok önemlidir. Woofer veya tweeter'ları yaptıklarının ötesine zorlamak zorunda kalmamak, en iyi sonucu, kesintisiz bir geçişe ve orta aralıktaki frekanslarda her ayrıntıyı korumasına neden olur.

 

WOOFER

SPEKTOR 6 ses imzası, bu hoparlör için özel olarak geliştirilen iki adet 6,5 inçlik woofer üretmektedir. Ahşap lifli koninin açısı ve toz kapağın boyutu gibi küçük detaylar bile mümkün olan en iyi entegrasyon, dağılım için optimize edilmiştir. ve SPEKTOR 6'da performans. 

 

Ahşap elyaf kozalakları, bir DALI markasının yanı sıra kanıtlanmış bir DALI teknolojisidir. SPEKTOR 6 koni membranları, ince taneli kağıt ve odun elyafı hamurunun bir karışımından elde edilir. Bu konileri çok dayanıklı, çok hafif ve zar yapısındaki düzgünsüzlük, istenmeyen yüzey rezonanslarını en aza indirmeye yardımcı olur. 

 

İyi işleyen ahşap elyaf koniyi düşük kayıplı kauçuk çevreleyici ve örümcek süspansiyonu ile birleştirmek, filtrede en küçük mikro-detayın bile - filtresiz ve yüksek hassasiyetle çoğaltılmasına neden olur. 

 

Şasinin yapısı en uygun mukavemet ve hava akışı için tasarlanmıştır. Woofer yapısının güçlü tutulması, iç titreşimleri ortadan kaldırır ve koni bölgesinin etrafındaki en iyi hava akışı, hareketleri engelsiz tutar, bu da amplifikatörden enerjinin çoğunu harekete dönüştürme yeteneğiyle sonuçlanır.

 

DÜŞÜK KAYIP

Herhangi bir hoparlörün ana işlevi, amplifikatörden gelen elektrik sinyalini dinleme odasında gerçekçi bir ses deneyimine dönüştürmektir. Orijinal sinyalin sürücüler veya mahfazalar tarafından herhangi bir şekilde bozulması veya renklendirilmesi, sesin tanımlanması anlamına gelmektedir. 

 

Bir ses sinyalindeki netlik, hem zaman hem de frekans alanında pürüzsüz ve kusursuz bir reprodüksiyon oluşturmak ile birlikte düşük bilgi kaybıyla elde edilir. 

 

Sadece DALI tarafından tasarlanmış ve özel olarak üretilmiş sürücüler kullanılarak, geçişte frekans düzeltme ihtiyacı ortadan kalkar. Bu, sinyal kaybının sıfıra yakın olmasını sağlayan kaliteli bileşenlerden tam bir çaprazlama tasarlamamızı mümkün kılar. 

 

Diğer bir temel ise mekanik bozulmanın azaltılmasıdır. Bu, bağlanan amplifikatörün gerekli zorluğa daha fazla maruz kalmayacağından emin olmak için, hoparlöre ulaşma şansına sahip olmadan bile sinyalde ayrıntı kaybına neden olur. 

 

Çok düşük mekanik kayıplar sayesinde, çok düşük dinleme seviyelerinde bile en hassas ses detayları korunur. Bu, çoğaltılan hoparlör sesinden nihai şeffaflık ve "canlılık" hissini elde etmenin tek yoludur.


dali spector 6 kule hoparlör

Teknik Özellikler:

 

Ürün SerisiSpektor
Frekans Aralığı (+/- 3 dB) [Hz]43 - 26,000 Hz
Hassasiyet (2,83 V / 1 m) [dB]88.5 dB
Nominal Empedans [ohm]6 ohm
Maksimum SPL [dB]109 dB
Önerilen Amplifikatör Gücü [W]30 - 150 Watt
Çaprazlama Frekansı [Hz]2,500 Hz
Crossover İlkesi2 yol
Yüksek frekanslı sürücü, miktar1 x 25 mm
Yüksek frekanslı sürücü, diyafram tipiYumuşak Tekstil Kubbe  
Düşük frekans sürücüsü, Miktar2 x 6,5 "
Düşük frekanslı sürücü, Diyafram tipiAhşap elyaf koni  
Muhafaza TipiBas Refleks  
Bas Refleks Ayarlama Frekansı [Hz]41.0 Hz
Bağlantı girişiTek tel  
Önerilen Yerleşimzemin  
Duvardan Önerilen Mesafe [cm]20 - 100 cm
Boyutlar (YxGxD) [mm]972 x 195 x 313 mm
Ağırlık (kg]13,8 kg
Dahil olan aksesuarlarSivri   
kauçuk ayak   
kılavuzu

 

 
 
EPICON
SUBWOOFERS
Ä°lgili resim
OBERON
RUBICON
INSTALL
LifeStyle
dali speakers kubik ile ilgili görsel sonucu
İnternet Mağazalarımız
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729